Leasys – nowy europejski podmiot w branży mobilności

5 kwietnia br. odbyła się prezentacja Leasys – nowej spółki w branży mobilności, powstałej w wyniku konsolidacji z Free2move Lease. Leasys specjalizuje się w operacyjnym leasingu wielomarkowym, a jej współwłaścicielami są Stellantis i Crédit Agricole.

Połączenie pozwoliło utworzyć jedną spółkę w ramach Grupy Stellantis, która jest obecna w 11 europejskich krajach. Z flotą liczącą 828 000 pojazdów tworzy piąty największy europejski w sektorze podmiot, który ma ambicje uplasowania się na pozycji europejskiego lidera w zakresie usług mobilności. Konsolidacja spółek to upgrade w pełnym tego słowa znaczeniu – oferuje innowacyjne produkty, wysokiej jakości usługi i platformy cyfrowe dla międzynarodowych klientów korporacyjnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Rozwiązania mobilne Leasys dostępne są dla wszystkich 14 marek Stellantis poprzez różne kanały sprzedaży. Ponadto nowa firma zapewni synergię dla Stellantis i innych spółek w ramach grupy oraz jeden punkt kontaktu.

Rolando D’Arco, dyrektor generalny Leasys, powiedział:

„Mając ambicję stania się jednym z wiodących podmiotów w Europie, opracowaliśmy solidny i odważny plan biznesowy. Jesteśmy pewni, że nasza flota osiągnie do 2026 roku liczbę miliona pojazdów, zwiększając swoją wartość o 50%. Ponadto przewidujemy, że w ciągu najbliższych czterech lat nasza międzynarodowa struktura organizacyjna wzrośnie o około 30%. Te liczby pokazują, że połączenie Leasys i Free2Move Lease nastawione jest na stałą trajektorię wzrostu”.

Wynajem długoterminowy i leasing operacyjny jako „koła napędowe” przejścia na elektryfikację

Globalne nakierowanie na zrównoważony rozwój środowiska wpływa na coraz większy segment sektora wynajmu długoterminowego, ponieważ stanowi on doskonałe rozwiązanie dla wypróbowania pojazdów ekologicznych przy jednoczesnym zmniejszeniu ryzyka związanego z kosztami i nieprzewidzianymi sytuacjami oraz zapewnieniu swobodnego dostępu do tego rodzaju pojazdów. Ponadto wszystkie rozwiązania Leasys przeznaczone dla pojazdów elektrycznych i zelektryfikowanych uwzględniają zalety wynajmu z zerową emisją i mogą być dostosowane do potrzeb klienta poprzez wybór z szerokiej gamy produktów i usług ekologicznych. Jako lider w grupie, Leasys wniesie znaczący wkład w przejściu użytkowników na mobilność zrównoważoną.

Innowacyjne i elastyczne produkty oraz usługi

Celem Leasys jest oferowanie w głównych krajach europejskich najszerszej gamy zaawansowanych rozwiązań w zakresie wynajmu długoterminowego i zarządzania flotą. Takie podejście, wyraźnie zorientowane na klienta, dało początek unikalnym w sektorze produktom takim, jak:

  • Be Free – rozwiązanie wynajmu długoterminowego, które pozwala na zwrot samochodu po roku bez kar;
  • Leasys Miles – pierwsza formuła wynajmu długoterminowego pay-per-use, która pozwala płacić tylko za przejechane kilometry;
  • Leasys PRO, który oferuje pojazdy użytkowe dostosowane do potrzeb klienta.

Ponadto rozwiązania zaprojektowane przez Leasys ułatwiają przejście do transformacji ekologicznej poprzez coraz bardziej zintegrowane i ekologiczne formuły mobilności, czego dowodem jest formuła wynajmu UNILIMITED z nieograniczoną liczbą kilometrów, przeznaczona dla produktów ekologicznych.

Wszystkie rozwiązania Leasys można wzbogacić o zestaw usług takich jak: ubezpieczenie OC, od kradzieży i pożaru, pomoc drogowa, przeglądy zwykłe i nadzwyczajne, serwis opon, samochód zastępczy oraz usługa infomobilności I-Care umożliwiająca zdalne monitorowanie pojazdu.

Dzięki odpowiedniemu zespołowi profesjonalistów, Leasys zapewnia menedżerom flot celowane usługi doradcze, które wspierają ich w zwiększaniu efektywności zarządzania flotą. Platforma cyfrowa MyLeasys pozwala na zdalny, globalny i dynamiczny wgląd w całą flotę pojazdów i zawarte w niej usługi.

Klienci mogą również korzystać z aplikacji Umove, która zapewnia szybki i intuicyjny dostęp do całego ekosystemu produktów i usług mobilnych Leasys. Zarządzanie mobilnością zrównoważoną i elektryczną staje się proste dzięki geolokalizacji stacji ładowania.

To tylko kilka małych, ale znaczących przykładów inwestycji Leasys w proces transformacji cyfrowej. Udostępnione zostały cyfrowe punkty styku, aby zapewnić natychmiastowe, kompleksowe i angażujące doświadczenie zarówno dla klientów prywatnych, jak i menedżerów floty.

Leasys, spółka joint venture 50/50 pomiędzy Stellantis i Crédit Agricole Consumer Finance, oferuje rozwiązania w zakresie mobilności, począwszy od wynajmu średnio- i długoterminowego po systemy zarządzania flotą zakładową, które zapewniają wydajną, racjonalną, bezpieczną i zrównoważoną mobilność. Powstała z połączenia dwóch wiodących firm w sektorze – Leasys i Free2Move Lease, nowa spółka zajmuje piątą pozycję w rankingu wiodących podmiotów na rynku europejskim i jest pionierem nowej idei płynnej, zintegrowanej i globalnej mobilności, przeznaczonej dla osób prywatnych, profesjonalistów i firm każdej wielkości. Leasys może pochwalić się początkową flotą ponad 828 000 pojazdów. Działa już w 11 krajach europejskich: we Włoszech, Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Belgii, Holandii, Portugalii, Polsce, Luksemburgu i Austrii.

Źródło informacji: Leasys

Finanse dla transportu

Serwis Finanse dla transportu to źródło wiedzy o branży TSL oraz usługach finansowych kierowanych do przedsiębiorstw transportowych.

© 2022 Finanse dla transportu. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja strony: Proformat