Raporty

Jakie finansowanie wybiera branża TSL?

Ostatni rok w branży TSL upłynął pod znakiem recesji. Spadła liczba frachtów, stawki za przewóz malały, a wysoka inflacja i Pakiet Mobilności drenowały kieszenie przewoźników i spedytorów. W najnowszym raporcie Transcash przedstawiamy wyniki badania, w którym przedstawiciele branży mówią, jak obecne realia wpływają na finansowanie ich biznesu.

Weryfikacja kontrahentów zagranicznych

W ciemno można zagrać w kasynie – w biznesie transparentność to podstawa, zwłaszcza gdy w grę wchodzi współpraca z zagranicznym partnerem. Trzon raportu stanowi omówienie oficjalnych rejestrów handlowych funkcjonujących w ośmiu europejskich państwach oraz w Polsce, a omówienie rejestrów oficjalnych uzupełniają porady z zakresu samodzielnej weryfikacji kontrahenta poza oficjalnymi bazami. Nawet najbardziej drobiazgowa weryfikacja nie gwarantuje, że współpraca z kontrahentem przebiegnie gładko. Z tego względu osobną sekcję raportu poświęciliśmy metodom odzyskiwania należności od kontrahentów zagranicznych, z naciskiem na minimalizację kosztów z tym związanych.

Płatności w branży transportowej

Jak wyzwania ostatnich lat wpłynęły na kondycję finansową firm transportowych? Czy pogłębiający się niedobór kierowców i rosnące koszty prowadzenia działalności przełożyły się na wzrost stawek frachtów? Jak szybujące ceny paliw i wyjątkowo wysoka inflacja wpłynęły na terminy płatności? Odpowiedzi na te inne pytania znalazły się w raporcie “Płatności w branży transportowej” stworzonym przez ekspertów Transcash – lidera w obszarze finansowania branży TSL.

Typy dłużników: jak z nimi rozmawiać?

Gapa ma kiepską pamięć, Migacz ucieka w wymówki, a Cwaniak gra niewzruszonego. Dłużnik niejedno ma imię, a każdy z typów wymaga nieco innej strategii postępowania. O tym, jak rozpoznać i prowadzić skuteczne rozmowy windykacyjne z najpopularniejszymi typami dłużników przeczytasz w najnowszym poradniku Transcash.eu, w którym eksperci z zakresu windykacji dzielą się doświadczeniem z zakresu skutecznego odzyskiwania należności.

Finanse dla transportu

Serwis Finanse dla transportu to źródło wiedzy o branży TSL oraz usługach finansowych kierowanych do przedsiębiorstw transportowych.

© 2022 Finanse dla transportu. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja strony: Proformat