Nowa forma finansowania samochodów dla firm od PKO BP

Platforma Automarket.pl, należąca do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, wprowadza nową formę finansowania zakupu samochodów – pożyczkę leasingową w ratach płatnych nawet do 84 miesięcy.

Z oferty mogą skorzystać przedsiębiorcy, jednak grupą, która szczególnie powinna zainteresować się nowością w ofercie Automarket.pl, są osoby prowadzące działalność gospodarczą niebędące płatnikami VAT – w przeciwieństwie do leasingu, w pożyczce leasingowej do rat pożyczki nie dolicza się podatku VAT. W ofercie dostępne są pojazdy z różnych segmentów – wszystkie są szczegółowo zweryfikowane, mają pełną, udokumentowaną historię serwisową i bogate wyposażenie.

Na czym polega nowa oferta pożyczki leasingowej od PKO BP?

Pożyczka leasingowa to nowa, skierowana do przedsiębiorców forma zakupu auta na własność i alternatywny względem klasycznego kredytu bankowego sposób finansowania. Spłata pożyczki leasingowej może zostać rozłożona nawet na 84 miesięczne raty. W zależności od wybranych parametrów pożyczki, kierowca staje się właścicielem samochodu (wpisanym do dowodu rejestracyjnego), a jego cenę spłaca w ustalonych przez siebie ratach nawet przez 7 lat. Proces decyzji o przyznaniu pożyczki został maksymalnie skrócony – przedsiębiorca otrzymuje ją w ciągu 24 godzin od momentu złożenia wniosku. Auto odbiera po dokonaniu rejestracji, cesji ubezpieczenia i opłacie wkładu własnego. Zazwyczaj ilość formalności i wymaganych poświadczeń jest mniejsza, niż w przypadku kredytu.  „Uruchomiliśmy nowy produkt w postaci pożyczki leasingowej w odpowiedzi na sygnały docierające do nas ze strony przedsiębiorców poszukujących alternatywnych form finansowania zakupu auta. Rynek samochodowy, zwłaszcza w ostatnim czasie, zmienia się bardzo dynamicznie. Wraz z nim zmianom ulegają potrzeby i oczekiwania osób prowadzących działalność gospodarczą. Dzięki pożyczce leasingowej właściciel firmy otrzyma samochód na korzystnych warunkach z fakturą VAT marża, którą może odliczyć od przychodu. Wysokość raty może zostać dostosowana do możliwości przedsiębiorstwa a czas spłaty, w zależności od potrzeb, rozłożony nawet na 84 miesiące. W przeciwieństwie do leasingu, w pożyczce leasingowej do rat pożyczki nie dolicza się podatku VAT. Ma to duże znaczenie w branżach, w których pożyczkobiorca nie jest płatnikiem podatku VAT. Dodatkową zaletą pożyczki leasingowej jest krótki czas decyzji i duża dostępność samochodów z tym finansowaniem” – mówi Tomasz Otto, dyrektor departamentu strategii i marketingu, odpowiedzialny za rozwój Automarket.pl.  Obecnie w ofercie pożyczki leasingowej dostępnych jest kilkadziesiąt aut z różnych segmentów – od małych samochodów miejskich, przez klasyczne limuzyny i kombi, po większe suv-y. Wszystkie pojazdy są szczegółowo zweryfikowane i mają pełną, udokumentowaną historię serwisową.

Jak przebiega proces zakupu samochodu z pożyczką leasingową?
  1. Pierwszym krokiem jest wybór przez przedsiębiorcę interesującego go modelu auta dostępnego z finansowaniem w postaci pożyczki leasingowej.
  2. W zależności od potrzeb i możliwości, kupujący określa wysokość raty oraz czas spłaty pożyczki – od 24 do nawet 84 miesięcy. Przedsiębiorca wciąż jednak będzie miał możliwość dokonania wcześniejszej spłaty – częściowej lub całkowitej.
  3. Następnie kupujący ustala wysokość wkładu własnego, którego minimalna wysokość wynosi nawet 0 zł. Jednak w przypadku wyższej wpłaty stanie się jedynym właścicielem auta widniejącym w dowodzie rejestracyjnym.
  4. Ostatnim krokiem jest podpisanie przez przedsiębiorcę umowy, uiszczenie opłaty początkowej, rejestracja oraz cesja ubezpieczenia. Samochód jest gotowy do odbioru.

AUTOMARKET.pl  Platforma online należąca do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego. Oferuje szeroki wybór samochodów nowych, gotowych do odbioru i używanych ze sprawdzonym stanem technicznym. Zapewnia gwarancję i obsługę serwisową. Pojazdy mogą być finansowane w kilku modelach m.in.leasingu czy wynajmie długoterminowym. W ciągu dwóch lat działalności platformy klienci kupili ponad 5700 samochodów. Stronę odwiedziło 6,5 mln użytkowników.  Źródło informacji: Automarket.pl

Finanse dla transportu

Serwis Finanse dla transportu to źródło wiedzy o branży TSL oraz usługach finansowych kierowanych do przedsiębiorstw transportowych.

© 2022 Finanse dla transportu. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja strony: Proformat