Paliwa stanieją przed majówką

Zgodnie z prognozami portalu e-petrol.pl, tuż przed majówką ceny detaliczne paliw powinny zostać obniżone. Spadki będą dotyczyć wszystkich typów paliw, ale różnice w cenie najmocniej odczują tankujący paliwo napędowe.

O ile stanieją paliwa?

Wspomniana obniżka, która ma nastąpić w dniach poprzedzających, długi weekend majowy, ma wynikać ze spadków cen paliw na giełdach hurtowych – prognozują analitycy e-petrol.pl. W ich wyniku ceny benzyny 95-oktanowej powinny plasować się w przedziale 6,71-6,83 zł/l a Pb98 – 7,33-7,45 zł/l/. Największe spadki dotyczyć mają oleju napędowego, którego ceny w ostatnich miesiącach znacząco spadły. Po kolejnej serii obniżek litr tego paliwa ma kosztować 6,52-6,65 zł/l. Spadki, choć w niewielkiej skali, obejmą również ceny LPG. Przed majówką znajdą się w przedziale 2,99-3,08 zł/l.

Malejący popyt ciągnie ceny w dół

Obniżki cen odzwierciedlają sytuację na globalnym rynku paliw. Spadki napędza malejący popyt na paliwa, będący konsekwencją pogarszającej się sytuacji gospodarczej na niemal całym świecie, ze szczególnym uwzględnieniem Azji. Tendencja spadkowa może jednak zostać zatrzymana w związku z planami redukcji wydobycia zapowiedzianymi przez OPEC+. Zmniejszenie dostaw może w niedługim czasie przełożyć się na kolejny wzrost cen paliw.

Źródło: Money.pl, e-petrol.pl

Finanse dla transportu

Serwis Finanse dla transportu to źródło wiedzy o branży TSL oraz usługach finansowych kierowanych do przedsiębiorstw transportowych.

© 2022 Finanse dla transportu. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja strony: Proformat